- Article:
- CFR-2S-4.7K-J
- Stock:
- 227
- Specifications:
- Download file
0.10 EUR
0.10 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.100 |
| 10+ | 0.070 |
| 50+ | 0.040 |
| 100+ | 0.030 |
| 1000+ | 0.022 |
Specifications
| Manufacturer: | FAITHFUL LINK |
| Resistor type: | carbon film |
| Resistance: | 4K7 |
| Power: | 2W |
| Body dimensions: | Ø4.5x11.5mm |
| Tolerance: | 5% |
| Leads: | axial |
| Operating voltage max.: | 500V |
| Overload voltage max.: | 1kV |