- Article:
- KY-7x7 self lock
- Stock:
- 118
- Specifications:
- Download file
0.30 EUR
0.30 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.300 |
| 25+ | 0.250 |
| 100+ | 0.200 |
| 500+ | 0.150 |
Specifications
| Manufacturer: | TACTRONIC |
| Switching method: | ON-ON |
| Contacts configuration: | DPDT |
| Stable positions number: | 2 |
| Button shape: | square |
| Body dimensions: | 7x7mm |
| Button height: | 12.5mm |
| Mounting: | THT |
| Contact rating: | 0.1A/30VDC |