- Article:
- CL23-100-2.2uF-K-15
- Stock:
- 2364
- Specifications:
- Download file
0.40 EUR
0.40 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.400 |
| 10+ | 0.300 |
| 25+ | 0.250 |
| 100+ | 0.180 |
| 500+ | 0.150 |
Specifications
| Manufacturer: | XIAMEN FARATRONIC |
| Capacitance: | 2.2uF |
| Operating voltage: | 100V |
| Capacitors series: | CL23 |
| Body dimensions: | 17.5x12x6mm |
| Leads: | radial |
| Terminal pitch: | 15mm |
| Tolerance: | 10% |