- Article:
- DG129-5.0-02P-14
- Stock:
- 640
- Specifications:
- Download file
0.40 EUR
0.40 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.400 |
| 10+ | 0.350 |
| 25+ | 0.300 |
| 100+ | 0.200 |
| 250+ | 0.180 |
Specifications
| Manufacturer: | DEGSON |
| Contacts pitch: | 5.0mm |
| Number of pins: | 2 |
| Connector type: | Screw terminal |
| Core section: | 2.5mm2 |
| Mounting: | For PCB |
| Rated current: | 20A |
| Rated voltage: | 300V |