- Article:
- TL072CP
- Stock:
- 956
- Specifications:
- Download file
1.00 EUR
1.00 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.000 |
| 5+ | 0.800 |
| 10+ | 0.600 |
| 25+ | 0.500 |
| 100+ | 0.450 |
| 500+ | 0.380 |
Specifications
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Supply voltage (+/-): | 5...15V |
| Number of circuits: | 2 |
| Operating temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Gain bandwidth: | 3MHz |
| Mounting: | THT |
| Case: | DIP-8 |