- Article:
- PMR-2S-300om-J
- Stock:
- 0
- Specifications:
- Download file
0.06 EUR
0.06 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.060 |
| 100+ | 0.035 |
Specifications
| Manufacturer: | ROYAL OHM |
| Resistor type: | power metal |
| Resistance: | 300R |
| Power: | 2W |
| Body dimensions: | Ø4.0x11mm |
| Tolerance: | 5% |
| Leads: | axial |
| Operating voltage max.: | 500V |
| Overload voltage max.: | 600V |