- Article:
- MKT-100-5600pF-J-5
- Stock:
- 408
- Specifications:
- Download file
0.15 EUR
0.15 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.150 |
| 25+ | 0.100 |
| 100+ | 0.065 |
| 500+ | 0.052 |
Specifications
| Manufacturer: | STCAPACITORS |
| Capacitance: | 5.6nF |
| Operating voltage: | 100V |
| Capacitors series: | MKT |
| Body dimensions: | 7.2x6.5x2.5mm |
| Leads: | radial |
| Terminal pitch: | 5mm |
| Tolerance: | 5% |