- Article:
- R82-63-0.22uF-K-5
- Stock:
- 655
- Specifications:
- Download file
0.40 EUR
0.40 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.400 |
| 10+ | 0.250 |
| 25+ | 0.150 |
| 100+ | 0.100 |
| 500+ | 0.072 |
Specifications
| Manufacturer: | KEMET |
| Capacitance: | 220nF |
| Operating voltage: | 63V |
| Capacitors series: | R82 |
| Body dimensions: | 7.2x6.5x2.5mm |
| Leads: | radial |
| Terminal pitch: | 5mm |
| Tolerance: | 5% |