- Article:
- IRFPC50PBF
- Stock:
- 7
- Specifications:
- Download file
3.00 EUR
3.00 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 3.000 |
| 5+ | 2.900 |
| 10+ | 2.800 |
Specifications
| Manufacturer: | VISHAY |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 600V |
| Drain current: | 10A |
| Power: | 180W |
| Resistance Rds(ON): | 0.60Ohm |
| Case: | TO-247AC |