- Article:
- IRF3205PBF
- Stock:
- 17
- Specifications:
- Download file
2.00 EUR
2.00 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.000 |
| 5+ | 1.600 |
| 25+ | 1.450 |
| 100+ | 1.200 |
Specifications
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 55V |
| Drain current: | 80A |
| Power: | 200W |
| Resistance Rds(ON): | 8mOhm |
| Case: | TO-220AB |