- Article:
- RD-16-1000uF-M
- Stock:
- 137
- Specifications:
- Download file
0.30 EUR
0.30 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.300 |
| 25+ | 0.250 |
| 100+ | 0.180 |
| 250+ | 0.140 |
| 500+ | 0.120 |
Specifications
| Manufacturer: | SAMWHA |
| Capacitance: | 1000uF |
| Operating voltage: | 16V |
| Body dimensions: | 10x16mm |
| Operating temperature: | -55...105°C |
| Mounting: | THT |
| Terminal pitch: | 5mm |