- Article:
- PF-16-4700uF-M
- Stock:
- 46
- Specifications:
- Download file
0.90 EUR
0.90 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.900 |
| 10+ | 0.600 |
| 25+ | 0.500 |
| 100+ | 0.450 |
| 250+ | 0.400 |
Specifications
| Manufacturer: | ELITE |
| Capacitance: | 4700uF |
| Operating voltage: | 16V |
| Body dimensions: | 16x31.5mm |
| Operating temperature: | -40...105°C |
| Mounting: | THT |
| Terminal pitch: | 7.5mm |