- Article:
- 2N6075A
- Stock:
- 38
- Specifications:
- Download file
0.90 EUR
0.90 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.900 |
| 5+ | 0.600 |
| 10+ | 0.500 |
| 25+ | 0.400 |
Specifications
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Type of semiconductor: | Triac |
| Off state voltage: | 600V |
| On state current: | 4A |
| Gate trigger current: | 5mA |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO-126 |