- Article:
- RC0603F5R1
- Stock:
- 1492
- Specifications:
- Download file
0.05 EUR
0.05 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.050 |
| 10+ | 0.030 |
| 100+ | 0.010 |
| 1000+ | 0.004 |
| 5000+ | 0.003 |
Specifications
| Manufacturer: | FAITHFUL LINK |
| Resistance: | 5R1 |
| Power: | 0.1W |
| Body dimensions: | 0603 |
| Tolerance: | 1% |
| Leads: | SMD |
| Operating voltage max.: | 75V |
| Overload voltage max.: | 100V |