- Article:
- STP55NF06
- Stock:
- 60
- Specifications:
- Download file
1.00 EUR
1.00 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.000 |
| 5+ | 0.650 |
| 10+ | 0.500 |
| 25+ | 0.400 |
| 100+ | 0.300 |
Specifications
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 60V |
| Drain current: | 50A |
| Power: | 110W |
| Resistance Rds(ON): | 0.018Ohm |
| Case: | TO-220AB |