- Article:
- IRL3803PBF
- Stock:
- 50
- Specifications:
- Download file
2.20 EUR
2.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.200 |
| 5+ | 1.800 |
| 10+ | 1.400 |
| 25+ | 1.200 |
| 100+ | 0.900 |
Specifications
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 30V |
| Drain current: | 140A |
| Power: | 200W |
| Resistance Rds(ON): | 6mOhm |
| Case: | TO-220AB |