- Article:
- TBG-5.08-KW-2P-GN
- Stock:
- 365
- Specifications:
- Download file
0.20 EUR
0.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.200 |
| 25+ | 0.150 |
| 100+ | 0.120 |
| 250+ | 0.095 |
Specifications
| Manufacturer: | XINYA |
| Contacts pitch: | 5.08mm |
| Number of pins: | 2 |
| Connector type: | Socket |
| Mounting: | For PCB |
| Rated current: | 15A |
| Rated voltage: | 300V |