- Article:
- Z0107MA.116
- Stock:
- 99
- Specifications:
- Download file
0.50 EUR
0.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.500 |
| 5+ | 0.300 |
| 25+ | 0.200 |
| 100+ | 0.160 |
| 500+ | 0.140 |
Specifications
| Manufacturer: | NXP |
| Type of semiconductor: | Triac |
| Off state voltage: | 600V |
| On state current: | 1A |
| Gate trigger current: | 5mA |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO-92 |