- Article:
- 15EDGK-3.5-04P-14
- Stock:
- 894
- Specifications:
- Download file
1.00 EUR
1.00 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.000 |
| 10+ | 0.800 |
| 25+ | 0.550 |
| 100+ | 0.450 |
| 250+ | 0.400 |
Specifications
| Manufacturer: | DEGSON |
| Contacts pitch: | 3.5mm |
| Number of pins: | 4 |
| Connector type: | Plug |
| Core section: | 0.5-1.5mm2 |
| Mounting: | For cable |
| Rated current: | 7A |
| Rated voltage: | 250V |