- Article:
- MCP601-I/P
- Stock:
- 16
- Specifications:
- Download file
1.00 EUR
1.00 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.000 |
| 5+ | 0.850 |
| 10+ | 0.750 |
| 25+ | 0.700 |
Specifications
| Manufacturer: | Microchip Technology |
| Supply voltage (+/-): | 2.7...6V |
| Number of circuits: | 1 |
| Operating temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Gain bandwidth: | 2.8MHz |
| Mounting: | THT |
| Case: | DIP-8 |