- Article:
- IRFZ34NPBF
- Stock:
- 94
- Specifications:
- Download file
1.20 EUR
1.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.200 |
| 5+ | 0.700 |
| 10+ | 0.550 |
| 25+ | 0.450 |
| 100+ | 0.350 |
Specifications
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 55V |
| Drain current: | 29A |
| Power: | 68W |
| Resistance Rds(ON): | 0.04Ohm |
| Case: | TO-220AB |