- Article:
- RD-63-1000uF-M
- Stock:
- 76
- Specifications:
- Download file
1.20 EUR
1.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.200 |
| 10+ | 0.700 |
| 25+ | 0.500 |
| 100+ | 0.400 |
Specifications
| Manufacturer: | SAMWHA |
| Capacitance: | 1000uF |
| Operating voltage: | 63V |
| Body dimensions: | 16x32mm |
| Operating temperature: | -55...105°C |
| Mounting: | THT |
| Terminal pitch: | 7.5mm |