- Article:
- BT145-800R
- Stock:
- 26
- Specifications:
- Download file
2.50 EUR
2.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.500 |
| 5+ | 2.000 |
| 10+ | 1.700 |
| 25+ | 1.400 |
| 100+ | 1.100 |
Specifications
| Manufacturer: | NXP |
| Type of semiconductor: | Thyristor |
| Off state voltage: | 800V |
| On state current: | 16A |
| Gate trigger current: | 35mA |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO-220AB |