- Article:
- IRF730PBF
- Stock:
- 25
- Specifications:
- Download file
1.20 EUR
1.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.200 |
| 5+ | 1.050 |
| 10+ | 0.900 |
| 25+ | 0.850 |
| 100+ | 0.700 |
Specifications
| Manufacturer: | VISHAY |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 400V |
| Drain current: | 5.5A |
| Power: | 74W |
| Resistance Rds(ON): | 1Ohm |
| Case: | TO-220AB |