- Article:
- IRFD120PBF
- Stock:
- 5
- Specifications:
- Download file
1.00 EUR
1.00 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.000 |
| 5+ | 0.800 |
| 10+ | 0.650 |
Specifications
| Manufacturer: | VISHAY |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 100V |
| Drain current: | 940mA |
| Power: | 1.3W |
| Resistance Rds(ON): | 0.27Ohm |
| Case: | DIP4 |