- Article:
- MKS2-63-0.1uF-K
- Stock:
- 118
- Specifications:
- Download file
0.25 EUR
0.25 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.250 |
| 10+ | 0.200 |
| 50+ | 0.150 |
| 500+ | 0.120 |
Specifications
| Manufacturer: | WIMA |
| Capacitance: | 100nF |
| Operating voltage: | 63V |
| Capacitors series: | MKS2 |
| Body dimensions: | 7.2x6.5x2.5mm |
| Leads: | radial |
| Terminal pitch: | 5mm |
| Tolerance: | 10% |