- Article:
- BAT54
- Stock:
- 215
- Specifications:
- Download file
0.10 EUR
0.10 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.100 |
| 25+ | 0.040 |
| 100+ | 0.030 |
| 500+ | 0.022 |
| 1000+ | 0.020 |
Specifications
| Manufacturer: | DIOTEC SEMICONDUCTOR |
| Power dissipation (Pd): | 0.29W |
| Capacitance: | 10pF |
| Impulse current: | 0.6A |
| Semiconductor structure: | single diode |
| Diode type: | Schottky switching |
| Reverse voltage (Vr): | 30V |
| Vorward current (If): | 200mA |
| Drop Voltage (Vf): | 500mV |
| Case: | SOT23 |