- Article:
- MCP6001T-I/OT
- Stock:
- 36
- Specifications:
- Download file
0.60 EUR
0.60 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.600 |
| 5+ | 0.450 |
| 25+ | 0.400 |
| 100+ | 0.350 |
Specifications
| Manufacturer: | Microchip Technology |
| Supply voltage (+/-): | 1.8...6V |
| Number of circuits: | 1 |
| Operating temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Gain bandwidth: | 1MHz |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOT-23-5 |