- Article:
- BS800N
- Stock:
- 30
- Specifications:
- Download file
0.90 EUR
0.90 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.900 |
| 10+ | 0.600 |
| 25+ | 0.500 |
| 100+ | 0.380 |
Specifications
| Manufacturer: | CANAL ELECTRONIC |
| Switching method: | ON-(ON) |
| Contacts configuration: | DPDT |
| Stable positions number: | 1 |
| Button shape: | square |
| Body dimensions: | 8x8mm |
| Button height: | 13.5mm |
| Mounting: | THT |
| Contact rating: | 0.1A/30VDC |