- Article:
- XY303-3.81-03P
- Stock:
- 190
- Specifications:
- Download file
0.30 EUR
0.30 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.300 |
| 25+ | 0.250 |
| 100+ | 0.220 |
| 250+ | 0.180 |
Specifications
| Manufacturer: | XINYA |
| Contacts pitch: | 3.81mm |
| Number of pins: | 3 |
| Connector type: | Screw terminal |
| Core section: | 0.75mm2 |
| Mounting: | For PCB |
| Rated current: | 9A |
| Rated voltage: | 130V |