- Article:
- R82-63-0.68uF-K-5
- Stock:
- 54
- Specifications:
- Download file
0.50 EUR
0.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.500 |
| 10+ | 0.350 |
| 25+ | 0.300 |
| 100+ | 0.220 |
| 500+ | 0.180 |
Specifications
| Manufacturer: | KEMET |
| Capacitance: | 680nF |
| Operating voltage: | 63V |
| Capacitors series: | R82 |
| Body dimensions: | 7.2x9.5x4.5mm |
| Leads: | radial |
| Terminal pitch: | 5mm |
| Tolerance: | 10% |