- Article:
- TBG-5.08-KW-6P-GN
- Stock:
- 3
- Specifications:
- Download file
0.50 EUR
0.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.500 |
| 10+ | 0.350 |
| 25+ | 0.300 |
| 100+ | 0.220 |
| 250+ | 0.180 |
Specifications
| Manufacturer: | XINYA |
| Contacts pitch: | 5.08mm |
| Number of pins: | 6 |
| Connector type: | Socket |
| Mounting: | For PCB |
| Rated current: | 15A |
| Rated voltage: | 300V |