- Article:
- 2EDGK-5.0-06P-14
- Stock:
- 0
- Specifications:
- Download file
1.40 EUR
1.40 EUR
Specifications
| Manufacturer: | DEGSON |
| Contacts pitch: | 5.0mm |
| Number of pins: | 6 |
| Connector type: | Plug |
| Core section: | 2.5mm2 |
| Mounting: | For cable |
| Rated current: | 20A |
| Rated voltage: | 320V |