- Article:
- BAS85-GS08
- Stock:
- 2440
- Specifications:
- Download file
0.20 EUR
0.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.200 |
| 10+ | 0.150 |
| 25+ | 0.080 |
| 100+ | 0.045 |
| 500+ | 0.032 |
| 1000+ | 0.026 |
Specifications
| Manufacturer: | VISHAY |
| Power dissipation (Pd): | 0.2W |
| Capacitance: | 10pF |
| Impulse current: | 0.6A |
| Semiconductor structure: | single diode |
| Diode type: | Schottky rectifying |
| Reverse voltage (Vr): | 30V |
| Vorward current (If): | 200mA |
| Drop Voltage (Vf): | 800mV |
| Case: | MiniMELF |