- Article:
- CFR-2WS-47K-J
- Stock:
- 207
- Specifications:
- Download file
0.08 EUR
0.08 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.080 |
| 10+ | 0.050 |
| 100+ | 0.029 |
| 1000+ | 0.018 |
Specifications
| Manufacturer: | SR Passives |
| Resistor type: | carbon film |
| Resistance: | 47K |
| Power: | 2W |
| Body dimensions: | Ø4.2x11mm |
| Tolerance: | 5% |
| Leads: | axial |
| Operating voltage max.: | 500V |
| Overload voltage max.: | 1kV |