- Article:
- RL5-1-C-BR-P1-2
- Stock:
- 66
- Specifications:
- Download file
2.20 EUR
2.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.200 |
| 5+ | 1.800 |
| 10+ | 1.600 |
| 25+ | 1.400 |
| 100+ | 1.250 |
Specifications
| Switch type: | push-button |
| Switching methode: | OFF-ON |
| Contacts configuration: | DPST-NO |
| Position number: | 2 |
| Mounting hole diameter: | 25mm |
| Contact rating: | 16A/250VAC |
| Leads: | 6.8x0.8mm connectors |
| Actuator colour: | red |