- Article:
- MCR100-6
- Stock:
- 0
- Specifications:
- Download file
0.40 EUR
0.40 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.400 |
| 5+ | 0.250 |
| 10+ | 0.180 |
| 25+ | 0.150 |
| 100+ | 0.100 |
| 500+ | 0.078 |
Specifications
| Manufacturer: | CDIL |
| Type of semiconductor: | Thyristor |
| Off state voltage: | 400V |
| On state current: | 0.8A |
| Gate trigger current: | 0.2mA |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO-92 |