- Article:
- IRFP460PBF
- Stock:
- 19
- Specifications:
- Download file
3.80 EUR
3.80 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 3.800 |
| 5+ | 2.800 |
| 10+ | 2.400 |
| 25+ | 1.950 |
Specifications
| Manufacturer: | VISHAY |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 500V |
| Drain current: | 20A |
| Power: | 280W |
| Resistance Rds(ON): | 0.27Ohm |
| Case: | TO-247AC |