- Article:
- LM2574M-ADJ SMD
- Stock:
- 4
- Specifications:
- Download file
1.70 EUR
1.70 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.700 |
| 5+ | 1.600 |
| 10+ | 1.500 |
Specifications
| Manufacturer: | National Semiconductor |
| Kind of IC: | Step down |
| Input voltage: | 4.0...40V |
| Output voltage: | 1.23...37V |
| Output current: | 500mA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SO14-W |