- Article:
- MC33063ADR
- Stock:
- 200
- Specifications:
- Download file
0.90 EUR
0.90 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.900 |
| 5+ | 0.600 |
| 10+ | 0.500 |
| 25+ | 0.400 |
| 100+ | 0.300 |
Specifications
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Kind of IC: | Step up/down |
| Input voltage: | 3.0...40V |
| Output voltage: | 1.25...40V |
| Output current: | 1.5A |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SO-8 |