- Article:
- IRFZ44NPBF
- Stock:
- 494
- Specifications:
- Download file
1.00 EUR
1.00 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.000 |
| 5+ | 0.800 |
| 10+ | 0.600 |
| 25+ | 0.500 |
| 100+ | 0.350 |
Specifications
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 55V |
| Drain current: | 49A |
| Power: | 94W |
| Resistance Rds(ON): | 0.017Ohm |
| Case: | TO-220AB |