- Article:
- BTA41-600B
- Stock:
- 11
- Specifications:
- Download file
3.50 EUR
3.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 3.500 |
| 5+ | 3.200 |
| 10+ | 2.800 |
| 25+ | 2.400 |
Specifications
| Manufacturer: | WeEn Semiconductors |
| Type of semiconductor: | Triac |
| Off state voltage: | 600V |
| On state current: | 40A |
| Gate trigger current: | 50mA |
| Mounting: | THT |
| Case: | TOP3 |