- Article:
- PS-100-1000uF-M
- Stock:
- 33
- Specifications:
- Download file
0.95 EUR
0.95 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.950 |
| 10+ | 0.800 |
| 25+ | 0.700 |
| 100+ | 0.580 |
| 250+ | 0.480 |
Specifications
| Manufacturer: | ELITE |
| Capacitance: | 1000uF |
| Operating voltage: | 100V |
| Body dimensions: | 22x40mm |
| Operating temperature: | -40...105°C |
| Mounting: | THT |
| Terminal pitch: | 10mm |