- Article:
- BAR18FILM
- Stock:
- 0
- Specifications:
- Download file
0.20 EUR
0.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.200 |
| 10+ | 0.150 |
| 25+ | 0.060 |
| 100+ | 0.045 |
| 500+ | 0.038 |
| 1000+ | 0.034 |
Specifications
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Power dissipation (Pd): | 0.25W |
| Capacitance: | 2pF |
| Impulse current: | 0.75A |
| Semiconductor structure: | single diode |
| Diode type: | Schottky switching |
| Reverse voltage (Vr): | 70V |
| Vorward current (If): | 70mA |
| Drop Voltage (Vf): | 410mV |
| Case: | SOT23 |