- Article:
- TC-0102-Z
- Stock:
- 1066
- Specifications:
- Download file
0.10 EUR
0.10 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.100 |
| 10+ | 0.080 |
| 25+ | 0.060 |
| 100+ | 0.050 |
| 500+ | 0.040 |
| 1000+ | 0.035 |
Specifications
| Switching method: | OFF-(ON) |
| Contacts configuration: | SPST-NO |
| Stable positions number: | 1 |
| Button shape: | round |
| Body dimensions: | 6x6mm |
| Button height: | 4.3mm |
| Mounting: | THT |
| Contact rating: | 0.05A/12VDC |