- Article:
- BT152-600R
- Stock:
- 44
- Specifications:
- Download file
1.20 EUR
1.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.200 |
| 5+ | 1.000 |
| 10+ | 0.800 |
| 25+ | 0.650 |
| 100+ | 0.550 |
Specifications
| Manufacturer: | NXP |
| Type of semiconductor: | Thyristor |
| Off state voltage: | 600V |
| On state current: | 20A |
| Gate trigger current: | 3mA |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO-220AB |