- Article:
- LM2574N-5.0/NOPB
- Stock:
- 50
- Specifications:
- Download file
3.50 EUR
3.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 3.500 |
| 5+ | 2.900 |
| 10+ | 2.500 |
| 25+ | 2.000 |
| 100+ | 1.800 |
Specifications
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Kind of IC: | Step down |
| Input voltage: | 4.0...40V |
| Output voltage: | 5V |
| Output current: | 500mA |
| Mounting: | THT |
| Case: | DIP-8 |