- Article:
- SK36 SMC
- Stock:
- 2202
- Specifications:
- Download file
0.50 EUR
0.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.500 |
| 10+ | 0.200 |
| 25+ | 0.100 |
| 100+ | 0.080 |
| 1000+ | 0.068 |
Specifications
| Manufacturer: | DIOTEC SEMICONDUCTOR |
| Capacitance: | 200pF |
| Impulse current: | 100A |
| Semiconductor structure: | single diode |
| Diode type: | Schottky rectifying |
| Reverse voltage (Vr): | 60V |
| Vorward current (If): | 3A |
| Drop Voltage (Vf): | 750mV |
| Case: | SMC |