- Article:
- IRF3710PBF
- Stock:
- 43
- Specifications:
- Download file
1.80 EUR
1.80 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.800 |
| 5+ | 1.200 |
| 25+ | 0.950 |
| 100+ | 0.800 |
Specifications
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 100V |
| Drain current: | 57A |
| Power: | 200W |
| Resistance Rds(ON): | 0.023Ohm |
| Case: | TO-220AB |