- Article:
- VS-40TPS08APBF
- Stock:
- 25
- Specifications:
- Download file
6.50 EUR
6.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 6.500 |
| 5+ | 5.900 |
| 10+ | 4.900 |
Specifications
| Manufacturer: | VISHAY |
| Type of semiconductor: | Thyristor |
| Off state voltage: | 800V |
| On state current: | 55A |
| Gate trigger current: | 150mA |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO247AC |